Perde Seçimi

Blog geri dön
perde seçimi nasıl yapılmalıdır
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Genel Yorumlar: 0

Perde Seçimi

Evimizin dekoratif parçalarından olan perdeler dekorasyon ve mimari anlayışların ve gelişmelerin gölgesinsinde süürekli değişip güncellenmektedir. Bunların ışığında perde seçimi daha da kritik hale gelmektedir. Şüpheiz Perde modeli seçerken herkesin farklı kriter ve istekleri olabilir. Biz bu yazımızda temel noktalara, doğru ve yanlış yapılan seçimlere değineceğiz.

perde seçimi nasıl yapılmalıdır

 

Perde rengi neye göre belirlenir?

Perde rengi belirlerken dikkat edeceğimiz en temel konu evimizin iç duavar rengidir. Genelde yapılan yanlış ilk başta mobilyaya göre perde belirlemektir. Mobilya rengi perde seçiminde şüphesiz öenmlidir ama seçimde etken olan il başlık değildir. Evimizin duvar rengi açık tonlarda ise dengelemek için daha koyu tonları seçebiliriz. Diyelimki evimizin duvar rengi açık ve perde alacağımız mekan küçük bir alan ve biz bunu daha ferah göztermek istiyoruz yine daha açık tonlarda perde rengi belirliyoruzki ışık yayılımı artsın ve makan daha verah ve büyük bir görünüm kazansın.  Duvarlarımız açık tonlarda mobilya ve halılılarımız koyu ve hiç aynı tonlarda değil, örnekle daha anlaşılır hale getirelim. Duvarlar açık giri tonlarda olsun mobilya mavi berjer ve krem koltuklardan halı da kahveye yakın bir krem olsun perdemiz ne ren olmalı ? Bu renk cümbüşünde odaya en hakim renk mavi görünüyor bizim burda vereceğimiz karar maviyi dengelemek mi öne çıkarmak mı? Mavi yi dengelemek istersen perdemizi toprak renklerinde krem, bej, kahve, gri, vizon tonlarda seçebiliriz. Mavi ile kombin yapıpı mavinin gücünü arttırmak istiyorsasnız yine mavi tonlarda seçebilirsiniz.

Perde seçiminde yapılan en büyük yanlışlardan biri de  mobilyalarla aynı renk tonunu tutturmaya çalışmak. Mobilya ve pereler aynı renk olmak zorunda değilidir benzer yakıntonlar seçilerelek geçiş yapılabilirinir yada zıt renk seçilerek kontrans sağlanır bu da dekortif keskinlik kazandırabilir.

perde seçimi nasıl yapılmalıdır

Kumaş ve desen seçimi 

Perdelerin kumaş ve desenleri perde seçiminin diğer önemli usurudur. Minimalist ve sade bir dekorasyon isteyenler düz ve sade kumaş çeşitleri ile bu görünümü elde edbilirler . Dekorasyonu sade tutuo perdelerle mekana hareket katmak isteyenler desenli perdeleri seçebilirler. Desenli perdeler evde bir resim tablosu görevi görerek bulundukları mekanının canlılık seviyesini yükseltirler. Evini modern ve doğal bir şekilde dekore edenler keten perde çeşitleri ile bu dekorasyıın aanlayışlarına katkıda bulunurlar. Ben ütüyle uğraşmak istemiyorum kullanışlı olması her şeyden önemli dienler daha az kırışan ütü istemeyen kumnaş çeşitlerini seçebilirler. Evine günün belli saaatlerinde güneş ışığının girişini azaltmak isteyenler blackout karartma perdeleri seçebilirler bu perdeler hem ısı yalıtımı yaparken hem de güneş ışıklarının girişini yüzde 90 azaltmaktadır. Perde seçimi ile  ilgili aklınızdaki tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Web sitenmizdeki ürün modellerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön