Blackout Karartma Perde Özellikleri

Blog geri dön
blackout-karartma-perde-
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Genel Yorumlar: 0

Blackout Karartma Perde Özellikleri

Perde modelleri bir çok amaca hizmet edebilir. Evimizin dekorasyonuna görünümüne adınlatmasına direk etkisi olduğu gibi ses yankılanlamasına ve yalıtıma kadar bir çok faktöre etki etmektedir. Bu nedenle bu yazımızda tüm noktalara kısaca değinmeye çalıştık.

Perde seçerken dikkat etmemiz gereken faktörlerden bazıları şunlardır. Evimizin dekorasyonu, evimizin konumu, evimizin ışık alma durumu, dekoratif isteklerimiz, duvar renkleri, pencere ve kapı konumları. Tü bu faktörler perde seçimi ile doğrudan bağlantılıdır. Blackout perde modelleri ise bu seçimlerden biridir. Bu perdelerin en öne çıkan özellikleri ses, ışık ve ısı yalıtımı sunmalarıdır. Eviniz güneş ışığının tamamen girmesini engellemek için kaliteli bir karartma perde alarak engelleyebilirsiniz. Diyelim ki gün içinde uyumak istiyorsunuz ama karanlık bir oda istiyorsunuz karartma perdeler tam buna göre. Karartma perdeler güneş ışığının geçirimini yüzde 90 na kadar engelleyerek ortamın karanlık olmasını sağlayacaktır. Öğlen güneşinde bile bunu yapacaktır.
Blackout perdelerin karartma dışında ses ve ısı yalıtımına doğrudan etkileri vardır. Bu nedenlerden dolayı Otel ve konaklama mevzuatları da karartma perde kullanımı zorunlu hale getirilmiş buna yönelik denetimler yapılmaktadır.

karartma perde çeşitleri

Karartma perde seçiminde rengin önemi nedir?
Seçtiğiniz perdenin açık tonlarda olması ışık geçirgenliği açısında çok az da olsa etkiler açıl renkler koyu renklere göre daha az engelleme sağlayacaktır.
Blackout kumaşları nano dokuma sistemlerini kullanılmasından dolayı özel bir yansıtma sistemi barındırır. Bununla amaçlanan güneş ışınlarının kumaşın içine geçmeden direk yansımasıdır. Bu özellik sayesinde güneş ışınları perdenin dış daha parlak olan yüzeyine çarparak tekrar dışarı yansımaktadır ısı kaybı engellenirken içeri giren ışın sayısı minimuma inmektedir.

Karartma perdeler keten ve düz olmak üzere temel olarak gibi türde olabilir. İstediğinize göre ikiside aynı kullanımı sunmaktadır. Temel farklılıkları sadece görüntüleridir.
Blackout perde fiyatları normal perdelere göre yüksek olabilir bunun nedeni kumaş iplik ve dokuma maliyetlerinin yüksek olmasıdır. Ama istediğiniz fiyat ve bütçeye göre karartma perde bulma şansınız mümkündür. Web sitemizden karartma perdeler başlığından fiyat renk ve çeşitlerle ilgili detaylı inceleme yapabilirsiniz
Ölçü alma ve modellerle ilgili sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön