Keten Perde Modelleri Seçimi

Blog geri dön
keten tül örnekleri
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Genel Yorumlar: 0

Keten Perde Modelleri Seçimi

Evimize dekorasyon ürünler seçerken en önemli unsurladan biride perdelerdir. Perde seçiminde bir çok faktör önemlidir. Bunlar evimizin konumu, ışık alma durumu, halılar, mobilyalar, duvar renkleri gibi bir çok etkendir. Son yıllarda gelişen doğal dekorasyon ürünlerden biri de keten ürünlerdir. Keten perde modellerini iki guruba ayırabiliriz. Bunlar keten tüller, keten fon perdelerdir. Keten tüllerin en dikkat çeken özelliği iplik dokuma modellerinin klasik tüllere göre farklılık göstermesi ve keten görünüme sahip olmasıdır. Böylece keten tüller evimizde sağlamak istediğimiz doğal görünümü tamamlayabilirler. Keten fon perdeler yine aynı sebeplerden klasik fon perdelerden ayrılırlar. Keten fon perdelerin güneş geçirgenliği seçeceğiniz renge ve kumaşa göre değişkenlik gösterecektir.Kalın kumaşlar güneş ışınlarını geçimini engellerken ince kumaşlarda bu geçirgenlik daha fazla olacaktır. Bu seçim tamamen sizin tercih ve ihtiyaçlarınıza göre belirlenecektir.

siyah keten tül

Peki hangi renk keten tül seçmeliyim ?

Eğer evinizde güneş ışığı ve aydınlama ışığının daha fazla dağılmasını istiyorsanız açık renkli tüller seçmelisiniz zira açık renk ışık dağılımını arttıracaktır ve ortam daha ferah ve büyük gözükecektir.

Daha loş bir ortam istiyorsanız daha koyu renkler seçebilirsiniz. Ortamı canlandırmak monotonluğu kırmak istiyorsanız renkli tüller seçerek evinizin aurasını değiştirebilirsiniz. Tabi tüm bu seçimlerde ilk paragrafda bahsettiğimiz diğer dekoratif öğelerde belirleyici olacaktır.

keten fon perde örneği

Evime keten fon perde seçerken neye dikkat etmeliyim ?

Tıpkı tül seçerken yaptığımız gibi dikkat etmemiz gereken öğeler arasında mekanımızın ışık alma durumu çok önemlidir. Işığı nekada ristediğimiz fon perde seçiminde en temel unsurlar arasındadır. Gündüz daha az güneş ışığının girmesini istiyorsak koyu renkler daha fazla ışık istiyorsak açık renkler seçebiliriz. Tamamen güneş ışınlarını engellemek istiyosanız blackout karartma perdeleri tercih edebilirsiniz. Böylece çok daha karanlık bir ortam elde etmiş olacaksınız.

Neden keten perdeler tercih etmeliyim?

Çünkü keten kumaşlar doğal görünümlüdür ve seçtiğiniz doğal dekorasyon anlayışına daha iyi uyum sağlarlar. Kırışık olsalar bile keten oldukları için bu durum sizi rahatsız etmez. Yeni mimari anlayışında doğal dekoratif obje kullanımıyla keten kumaşlar artık daha fazla ön plana çıkmaktadır. Aşağıdan keten perde modellerini inceleyebilirsiniz.

Keten Tül Perde Modelleri ve Keten Fon Perde Modelleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön