Yatak Odası Perdesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Blog geri dön
Yatak Odası Perdesi
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Genel Yorumlar: 0

Yatak Odası Perdesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Yatak odaları, evimizde en çok rahat olmamızı sağlayan korunaklı alanlarımızdır. Genellikle, yatak odalarında refah ve huzurlu bir atmosfer olmasını isteriz. Bu sebeple, yatak odamızda seçmiş olduğumuz her bir dekorasyon ürünü oldukça önem taşır. Yatak odası perdesi seçimi bu dekorasyonda öğelerinden biridir.

Özellikle, yatak odalarımızda bulunan perdeler odanın enerjisini tamamen değiştirmektedir. Bu sebeple, yanlış bir perde seçimi güne pozitif bir şekilde uyanmanıza kadar birçok şeyi etkilemektedir. Bunun sebebi ise, perdeler tasarımından içeriğe aldığı ışık miktarı kadar birçok faktörü yatak odamıza taşımaktadır. Bu faktörler, bizim daha kaliteli uyumamızı ve daha kaliteli vakit geçirmemizi sağlayan önemli etmenlerdir. Bu sebeple, yatak  perdesi seçerken dikkat etmemiz gereken unsur bulunmaktadır.

Yatak odası perdesi seçerken ilk dikkat etmemiz gereken unsur, perdenin kalınlığı ve kumaş özelliğidir. Bazı yatak odası perde modelleri, kumaşının kalın ve geçirmez özelliği sebebi ile yatak odasına güneş ışığı geçirmeyebilmektedir. Fakat, bazı yatak odası perde modelleri ise ince ve geçirgen kumaşa sahiptir. Bu sebeple, rahatlıkla güneş ışığını odanıza yansıtacaktır. Bu yüzden, yatak odası perdesi seçerken güneş ışığının evinize girmesini istiyorsanız ona göre kumaş ve kalınlık belirlemelisiniz.

Yatak odası perdesi seçerken evinize güneş ışığının girmesini istiyorsanız bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise perdenizin rengi olacaktır. Mat ve koyu renkli perdeler odanızın içerisine ışığı sızdırmazken açık renkli ve soft yüzeye sahip perdeler ise ışığı rahatlıkla odanıza sızdıracaktır. Aynı zamanda, seçmiş olduğunuz perdeniz tasarımı da oldukça önemlidir. Çiçekli ve dekoratif perdeler ışık iletiminden zorlanırken düz perdeler ise daha çok ışığı geçirmeye eğimlidir. İpli ve stor perdeler de rahatlıkla ışığı geçiren perde seçenekleri arasında yer almaktadır.

Yatak odası perdesi seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka unsur ise evinizin penceresinin en ve boy bakımından doğru ölçüldüğüne emin olmaktır. Genellikle, hazır perde satın alımlarında hazır perdeler pencereye tam olmayabiliyor ve bu sebeple yatak odasındaki dekor ve atmosfer bozulabilmektedir. Bu sebeple, hazır perde satın alırken mutlaka doğru ölçüm aldığınızdan emin olmalısınız.

Yatak Odası Perde Modellleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön