Rustik Perde Modelleri

Blog geri dön
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Genel, Sanat Yorumlar: 0

Rustik Perde Modelleri

Günümüzde evlerimizde değişen dekorasyon anlayışlarıyla hayatımıza giren rustik perde modelleri bir çok farklı özellik sunmaktadır. Perde asmanın ve yıkamanın zorluğu insanları rustik perdelere yönlendirmektedir. Avrupada çok kullanılan Rustik perde kullanımın ülkemizde giderek artmasının en büyük nedeni rustik perde aparatlarının (rustik boru, rustik çengel) vb. Yaygınlaşmasının ve dekoratif tercihlerin değişmesinde dolayı gerçekleşmiştir.

Evlerinizde istediniz dekoratif tercihler evinizi aurasını, ışık durumunu, kullanım zevkimi tamamen değiştirecektir. Evinizde kullanmayı amaçladığınız her obje tüm bu deneyimlere katkıda bulunacaktır. Değişen mimari özellikler tüm bu isteklerin bazen zorla bazende isteyerek etkilemiştir. Örneğin yüksek tavanlı bir ev için seçmiş olduğunuz halılar, mobilyalar, biblolar, tablolar alçak tavanlı bir eve daha etkin görünüm sağlarken yüksek tavanlı bir evde aynı etkiyi yaratmayabilir. Tüm bunların ışığında evinizi dekore etme fikri evinizin yapısal durumuyla doğrudan ilişkilidir. Evinize seçtiğiniz her objenin bir yapbozun parçaları olduğunu unutmayınız. Herkesin ev içinde kendini rahat hissettiği bir alan vardı. Bunda o rahat ettiğiniz alanın duvar boyası, ışığı, kokusu, rengi, ses yaltımı,havalandırma durumu gibi bir çok değişkenliği psikolojimiz üzerinde dorudan etkilidir. Kendimizi rahat ve huzurlu hissetmemiz nedeni tüm bu parçaların doğru bir şekilde bir araya gelmesinin sonucudur. Bu parçalardan biri de şüphesiz perde seçimidir. Güneş ışığı sevmeyen insanlar için karartma blackout perdeler kurtarıcı olurken güneş ışığından fazla ışıklı ortamlardan hoşlanan insanlar içinde ince keten perdeler doğru tercih olabilir.

Rustik Perde Modellerin Normal Perdelerden Farkı Nedir?

Rustik perdelerin normal perdeler kullanım değişkenliği ve dekoratif tercih dışında farkı yoktur. Rustik perdeler rustik borusuna çengellerle takılırken korniş perdeler korniş düğmelerine korniş şeritlerine takılır. Rustik perdeler tercihe göre normal korniş perdelerden daha kısadır çünkü rustik perde boruları pencerelerin hemen üstüne takılmaktadır. Korniş şeritleri ise genelde tavana asılmaktadır. Aradaki kısalığın ve uzunluğun farkı budur. 3 lü korniş kanalına 3 farklı perde asılırken rustik borusuna tek perde asılmaktadır. Rustik perde tercih edecekseniz bunu göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Sizin için en iyi tercihi seçmek mobilyalarınızın, duvar boyanızın, halınızın, biblolarınızın, tabllarınızın v.s tüm bu parçaların bütünü belirleyecektir. Web sitemizdeki tüm ürünleri rustik perde olarak sipariş edebilir ve size gelen ürünü hazır bir şekilde kullanabilirsiniz. Yukarıda değindiğimiz gibi temel faklılıkları asılma şekilleridir. Rustik perde modelleri için örnekleri buradan inceleyebilir, aklınıza takılan tüm soruları bizlere sorabilirsiniz.

Rustik Perdeler İçin Aşağıdaki Ürünleri İnceleyebilirsiniz

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön