Tül Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

tül perde modelleri ve fiyatları

Tül Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

tül perde modelleri

Evimizin en önemli dekorasyon parçalarından biri olan tül ve perdeler, evimizin atmosferini belirlemektedir. Bu sebeple, tül  perde satın alırken oldukça dikkatli davranmamız gerekmektedir.

Tül ve perde satın alırken dikkat edeceğiniz ilk nokta, kesinlikle evinizi dekore etmeden evvel tül ve perde satın almamaktır. Eğer, ev dekorasyonunuza göre perde almaz perdenize göre evinizi döşerseniz kendinizi oldukça kısıtlamak zorunda kalırsınız.

Tür ve perde satın alırken dikkat edeceğiniz bir başka nokta, evinizin dekorasyonu ile uyumlu olan tül perde modelleri tercih etmektir. Örnek verecek olursak, bir düz tül perde beğendiniz ve evinizde oldukça sade. Bu oldukça yanlış bir karar olacaktır. Bunun sebebi ise, tasarımlarda mutlaka parlayan bir parça bulunmalıdır. Düz tül perde ve sade bir ev tasarımı evinizin atmosferini oldukça düşürecek ve sönük bırakacaktır. Bu sebeple, evinizde gösterişli eşyalar varsa ve önemli parçalar ev dekorunuzda ise daha sadece düz tül perde seçebilirsiniz. Fakat, eviniz sade ise tül perde modellerinizi gösterişli seçeneklerden tercih etmelisiniz.

Tül ve perde satın alırken dikkat edeceğiniz bir başka nokta, tül perde modellerine bakmadan evvel mutlaka evinizin pencere ve duvar ölçüsünü almalısınız. Tahmini bir rakam oluşturmak, sizler için ekstra masraf ve emek olacaktır.

Tül ve perde satın alırken dikkat edeceğiniz bir başka nokta, tül perde modellerinizin kumaşı olacaktır. Tül perde modellerinin kumaş türü, tül ve perdelerinizin ömrünü göstermektedir. Kaliteli kumaşta tül ve perde modelleri sizler için ömürlük olabilecekken kaliteli perde fiyatları daha pahalıya denk gelebilmektedir. Bu sebeple, mutlaka tül perde satın almadan perde fiyatları hakkında araştırma yaparak bütçenize en uygun perde ve tül almak konusunda fikir sahibi olmalısınız.

Tül ve perde satın alırken dikkat edeceğiniz bir başka nokta ise, perde modellerinden beklentinizin hangi doğrultuda olduğudur. Kimi insanlar, perdelerin içeriye kesinlikle güneş ışınlarının girmesini istemezken bazı kişiler ise içeriye güneş geçiren perde modellerini tercih edebilmektedir. Güneş ışınlarının geçirgenliği de tamamen perde ve tülün kumaşına bağlıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir