Çocuk Odası Perdesi Seçimi ?

Blog geri dön
cocuk-odasına-perde-modelleri
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Genel Etiketler: , , , , Yorumlar: 0

Çocuk Odası Perdesi Seçimi ?

Evimizin her bir bölümünün havasını değiştirerek ortama ahenk katan perdeler, çocuk odasının da vazgeçilmez parçalarındandır. Bin bir özen ile hazırladığınız çocuk odası tasarımınızın dekorasyon unsurlarından en önemlilerinden biri de çocuk odası perdesi dir.

Çocuk odası perdesi seçmeden evvel, öncelikle çocuğunuzun oda tasarımını göz önünde bulundurmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz üzere, yanlış bir perde odanın atmosferini tamamen bozabildiği gibi doğru bir perde ise odaya enerji katabilmektedir. Önemli olan doğru odaya doğru perdeyi bulabilmektir.

Öncelikle, çocuk odası fon perde modelleri arasından bir perde seçimi yapmadan evvel bu perdeler arasında çocuğunuzun odasına güneş ışığını belli bir ölçüde geçirecek fon perdeyi aramalısınız. Bunun sebebi ise, çocuklar gelişim çağında olması sebebi ile günün belli saatlerinde güneş ışığını almaya ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda, sabahları güneş ışığı enerjisi ile uyanmak çocuğunuza muhteşem bir moral deposu olacaktır.

Çocuk odası perdesi  seçerken bir başka dikkat etmeniz gereken nokta ise, enerjiyi yükseltecek çocuk odası fon perde modellerini aramanız gerektiğidir. Genellikle, renkli perdeler odanın enerjisini yükseltecek işleve sahiptir. Aynı zamanda, çocuk odasında motifli veya şekilli fon perdeler de tercih edebilirsiniz. Fakat, burada dikkat etmeniz gereken konu, çocuğunuzun odasının çok karışık olup göz yorucu bir tasarıma sahip olmamasıdır.

Çocuk odasına perde seçerken bir başka dikkat etmeniz gereken unsur ise, mobilyaların özelliği ve renginin perde ile uyumlu olmasıdır. Örnek verecek olursak, çocuğunuzun mobilyaları çizgi film karakterleri veyahut resimler ile dolu ise tercih etmeniz gereken perde sade ve renkli perdeler olmalıdır. Aynı zamanda, çocuk odasının pencere tarafına herhangi bir mobilya veya yatak konulmuş ise o zaman kesinlikle uzun ve ipli perdeler tercih etmemelisiniz. Bu durum çocuk odasında oldukça karışık ve göz yorucu bir görüntü oluşturacağı gibi seçmiş olduğunuz perdenin güzelliğini ve havasını da yansıtamayacaktır. Bu sebeple, çocuk odasına perde seçmeden evvel mutlaka penceresinin ölçüsünü, odanın tasarımını, rengini göz önünde bulundurmalısınız.

Çocuk Odası Perdesi  Örnekleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön