Tül Perde Modelleri

Blog geri dön
2023 tül çeşitleri
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Sanat Yorumlar: 0

Tül Perde Modelleri

Evlerimizin değişmez dekorasyon unsurlarından olan perdeler kullanım ve şıklık konusunda bir çok özellik sunmaktadır. Fon perde ve tül perde modelleri farklı özelliklere sahiptir. Genellikle tüller evimizde 24 saat kapalı konumdayken fon perdeler sadece akşam kapalı konumdadır. Evinizin konumu, ışık alma durumu, duvar renginiz, halılarınız, mobilyalarınız, ışıklandırmanız perde seçminizi direk etkileyecek unsurlardır.

Eğer eviniz az ışık alıyorsa tül perde modelleri içinden daha açık renkli ve daha ince yapılı kumaşları tercih edebilirsiniz. Fon perde olarak da daha açıl renkli perdeleri seçerek ışık dağılımını daha da arttırabilirsiniz.

Eviniz çok fazla ışık alıyor ve siz bunu engellemek istiyorsanız, daha koyu renkli tül ve fon perde modellerini tercih etmelisiniz. Ben tüm ışığı kesmek istiyorum tamamen karartmak istiyorum derseniz karartma blackout perdeleri tercih ederek yüzde 99 a varan bir karartma sağlayabilirsiniz.

2023 tül perde fiyatları

Tül perde modelleri içinde bir çok farklı kumaş ve renk çeşitleri bulunmaktadır. Dekorasyon da sadelik isteyenler daha açık renkli ve keten kumaşları tercih edebilir. Ama evin içinde biraz hareket renklilik olsun diyenler ise renkli tüller ile bu hareketliliği sağlayabilir.

Kullanım kolaylığı isteyenler , kırışıklık ve ütü ile uğraşmak istemiyorum yıkayıp asmak istiyorum diyenler file tülleri seçerek bu dertlerden kurtulabilir.

Ben sadece tül istiyorum fon perde istemiyorum diyenler daha kalın tülleri seçerek hem fon perde gün içinde de tül olarak kullanabilirler.

Perdelik kumaşlar genel olarak sağlam üretilirler. Eğer yüksek sıcaklıkta yıkamaz ve ütülemez iseniz usun yıllar kullanabilirsiniz.

İlk önce perde mi yoksa mobilya mı alınmalı ?

Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Tamamen sizin seçiminize kalmıştır . Her iki şartda da ürünleri birbiriyle kombin yapabilirsiniz.

Perdeler mobilyalar veya diğer dekoratif ürünlerle aynı renk ve ton da mı olmalıdır?

Bu sizin genel dekoratif anlayışınız ve isteklerinize doğrudan bağlantılıdır. Tüm dekorasyon öğelerini aynı tonda seçerek bir bütünlük sağlayabilirsiniz . Yada zıt renkleri bir araya getirerek derinlik ve kontras oluşturabilirsiniz. Zıt renklerle yapılan bu kombinlere olan ilgi  son yıllarda giderek artmıştır. Bu tamamen sizin zevk ve isteğinize kalmış bir durumdur.

Tül Perde Modellerini ve Fiyatlarını Aşağıdan İnceleyebilirsiniz

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön