Evimize Perde Seçerken Nelere Dikkat etmeliyiz ?

Blog geri dön
geçiş renkli tül perde
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Genel Yorumlar: 0

Evimize Perde Seçerken Nelere Dikkat etmeliyiz ?

 

 

perde secerken nelere dikkat etmeliyiz
Perde evin dekorasyonu ışığı ve havası için çok önemli bir unsurdur. Perde seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli başlıklar; amaç, kumaş, renk, uzunluktur. Tüm bunlarla ilgili size fikirler verebilecek bir yazı hazırladık.

Amaç:

Evinize perde seçerken neyi amaçladığınız çok önemlidir. Örneğin fazla güneş alan ortamlar için güneş ışığını kesmek, az güneş ışığı alan ortamlar için de güneş ışığının daha fazla girmesini sağlamak, tamamen dekorasyon unsuru olarak kullamak. Tamamlayıcı öge olarak kullanmak. Isı ses yalıtımı için kullanmak. Tüm bunlar amaçlardan bazılarıdır. Bu soruların cevabına göre perde kumaş kalınlık ve rengine göre seçim yapabilirsiniz.

 

perdelik kumas cesitleri

Kumaş

Perdelik kumaşlarda bir çok çeşit ve özellik bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile karartma olarak kullanılacak % 100 e varan karartma sağlayan kumaşlar üretilmektedir. Güneş ışığını kesmek isteyenler bu tür kumaşları seçebilir. Dekorasyon ağırlıklı kullanılacak kumaş türleri ise keten, kadife,saten, döşeme, örme gibi seçeneklere yönelebilir. Örneğin desenli bir tül perde seçtiyseniz seçtiğiniz fonluk kumaş düz olabilir böylece ikisini dengelemiş olursunuz.

Renk

Kumaşların çeşitliliği kadar renk çeşitliliği de kafaların karışmasına neden olabilir. Renk seçerken en önemli nokta öncelikle kafanızdaki dekorasyon tarzının ne olduğuna karar vermektedir. Mobilya ve halıda ve perdeleri aynı renk seçip kombin yapabileceğiniz gibi zıt renklerleri seçip kontrast da yaratabilirsiniz. Salon perdeleri için daha soft renkleri seçerseniz mutfak perdeleri için daha canlı renkleri seçebilirsiniz. Yatak odasında uyku ve dinlenme kalitesi arttırmak için daha koyu ve göz yormayan renkleri seçebilirsiniz. Renkler ortamın içinde bulunduğu rengin dağılması ve yansıması için çok önemli bir role sahiptir. Renk seçerken bunları göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

Uzunluk

Seçtiğiniz kumaşın uzunluğu evinizin dekorasyonu için çok önemlidir. Evimizde pencere altı petekler bulunuyorsa uzunluk ölçüsünü hemen petek üstüne gelecek şekilde ayarlamalıyız. Bu şekilde pencere altı mermer ile petek arasındaki duvar görüntüsü görünmemiş olacak ve daha hoş bir görüntü olacaktır. Uzunluğu yere kadar olacak perdelerin yere değip değmeyeceği sizin zevkinize kalmış bir durumdur. Yere değmesi daha salaş ve bojem bir hava katarken yere değmeyen uzunluklar ise daha rahat bir kullanım katmaktadır. Ölçü almakla ilgili sorununuz varsa bizlere danışabilirsiniz.

Perde Modeli Örnekleri

Fon Perde Örnekleri

Tül Perde Örnekleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön