Salon Perdesi Nasıl Seçilir?

Blog geri dön
keten perde
Tarafından gönderildi: admin Kategori: Genel Yorumlar: 0

Salon Perdesi Nasıl Seçilir?

Salon perdesi modelleri

Evinizde en çok zaman geçirdiğiniz yerlerden biri şüphesiz salonumuzdur. Salonumuzun dekorasyonu rengi ışığı psikolojimiz üzerine büyük etkisi vardır. Bu unsuların tamamlayıcılarından biri de perdelerimizdir. Peki salon perdesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Bu yazımızda sizlere bunların detayını anlatacağız.

 • Evinizin tavan yüksekliği kısa ve salon alanın küçük ise düz desensiz kumaş ve daha soft renkler seçmelisiniz. Böylece evinizin tavan boyu daha yüksek ve alanınız daha geniş gözükecektir.düz renkli keten perde
 • Duvar renki ve duvar kağıdınızla aynı renk değil de ton olarak farklı renkler seçerek katman yaratabilirsiniz. Zıt renkler ise yeni modern dekoratif anlayış içinde giderek gelişmektedir.

 

Salon perdesi örneği
 • Mobilyaya göre perde seçeceklerin yaptığı en büyük yanlış aynı renk perde seçmek. Bunun yerine ton farkı yaratarak objeleri birbirinden ayırıp göz dolgunğu oluşturmak daha yararlıdır. Ya da aynı rengin farklı tonlarını seçmek dekoratif akışkanlık yaratmak için çok önemlidir.

gri perde modeli

 

 • Ses ve ışıktan bıktıysanız blackout karartma perdeler tam siz göre. Diyelimki eviniz çok güneş alıyor ve bu durum soğutma maliyetinizi negatif etkiliyorsa karartma perde tercih ederek hem ışıktan kurtulabilir hem de soğutma maliyetinden tasarruf edebilirsiniz. Kışın ise ısınma maliyetinizi olumlu yönde etkilediğini unutmayın. Ses yalıtımında da çok etkili olduğu deneylerle kanıtlanmıştır.

 

 • İlla keten olsun diyenler, evinizi daha bohem bir tarzda dekore etmek istiyorum, doğal olsun salaş olsun, rahat olsun diyenlerin seçeceği bir seçenek.

 

 • Ben ütüyle uğraşmak istemiyorum uzun yıllar kullanmak istiyorum diyenler polyester ağırlıklı perdeleri seçerek bu dertlerden kurtulabilir.

 

 • Halım kahve tonlarında kaverengi perde seçsem olur mu? Olmaz. Daha açık bir renk seçerek ışığın içerde daha fazla yayılmasını sağlamanız sizi için daha iyi olacaktır. Bu örnekte sütlü kahve rengi bir kumaş seçerek bu dengeyi sağlayabilirsiniz.

 

 • Online perde alınır mı? Evet alınır. Perde ölçüsünü eksiksiz aldığınızda alım yaptığınız firmanın güvenilirliğine göre hiçbir sorun yaşamazsınız. Bu durumda hem maliyetten hemde zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
 • Ortalama bir perde ne kadar kullanılır? Eğer düşük ısıda yıkayıp düşük ısıda ütülerseniz perdelerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Salon Perdesi  nasıl seçilir yazımızın sonuna gelmiş bulunmktayız.

uzun perde

Salon Perdesi Modelleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
Sepetinize eklendi.
Ödeme Alanı
0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Dön